Як позбутися кавової кислинки без додавання цукру і молока? > читай статті на сайті Gemini.ua
Новини
Повернутися

Як позбутися кавової кислинки без додавання цукру і молока?

Кислотність у смаку кави є однією з чотирьох найважливіших складових (інші три — це гірчинка, солодкість і умамі). Кислотність багато в чому формує особливість смаку кожного лота зерна, яке ви п’єте у вашій чашці. І саме її багатство і складність обумовлюють левову частку нот смаку кави загалом. Однак якщо вам не подобається надто виражена кислотність у вашому напої чи просто хочете змістити баланс смаку в інші сторони, то не поспішайте вдаватися до маскуючих прийомів, таких як додавання молока, цукру чи топінгів. Є й інші способи успішно впоратися з цим. Ось вони:

 1. Додати сіль/соду. 

Пару крупинок кам’яної солі, доданих у чашку об’ємом 200 мл, усувають зайву кислотність на хімічному рівні. Для соди використовуйте аналогічний обсяг — на самому кінчику ножа чи зубчику вилки, буквально мікрограми. Хлорид натрію і гідрокарбонат натрію — це луги, які нейтралізують кислоту. Приємним бонусом стане те, що напій в результаті матиме багатший і глибший смак. Не має значення, чи додавати на стадії приготування, чи вже в чашку.

 1. Використовувати воду з належною мінералізацією.

У нашому блозі ми вже писали про правильну мінералізацію води для отримання гарної кави. Можна купувати спеціально підготовлену воду для кави, а можна брати спеціальні добавки для самостійної підготовки води вдома чи у сфері КаБаРе. Використання фільтрованої води не є оптимальним (це, зокрема, відноситься до домашніх і промислових фільтрів).

Простий, швидкий і легкий спосіб зменшити кислотність — це купити в магазині воду без газу високої гідрокарбонатної, кальцієвої чи натрієвої мінералізації, яка хімічно знижує кислотність. Сира водопровідна вода, хоч і за замовчуванням у нашій країні високої мінералізації, така брудна, що пити її без обробки небезпечно, а після кип’ятіння все одно не дуже-то вона й підходить для приготування кави.

 1. Збільшити час екстракції при заварюванні і температуру приготування.

Такий метод, хоч часто і не є оптимальним для приготування напою найвищої якості, може підійти для кави середньої і нижчої якості. При збільшенні часу екстракції з меленого зерна кави у воду переходять більше солодких і гірких речовин, які природним чином маскують кислотність, яка екстрагується із зерна першою (ось чому рістрето — найкисліший варіант кави). А вища температура зменшує кислинку через руйнування речовин, які входять у зерно (зокрема, масел), хоч і є небажаною в більшості точних рецептів.

 1. Перебити кислинку гірчинкою.

Відкрийте ємність із зерном і дайте йому окислитися киснем з повітря протягом 24-36 годин. Кислота знизиться, збільшиться гіркота, а солодкість залишиться приблизно на тому ж рівні. Однак рекомендація небезпечна тим, що кава легко вбирає сторонні і небажані запахи, які часто присутні в приміщенні, як і зайву вологу. Тому відміряйте рівно таку кількість зерна, яку ви заварите після такої «кисневої обробки», не дозволяючи постаріти і видихнутися великому об’єму цілого чи меленого зерна. Пакет залишайте відкритим тільки в сухому приміщенні без сторонніх запахів.

 1. Зменшити розмір помелу.

Чим менша фракція помелу — тим краща екстракція з кавової маси (із зерна краще переходять у воду речовини з усієї маси фракцій, а не лише з їхньої поверхні). Разом з цим, збільшуючи час проливання чи імерсійної екстракції, ви також збільшуєте цей показник. В результаті відбувається не сильне, проте помітне зрушення з кислого боку у бік солодкості і гіркоти. Однак врахуйте, що кожен метод заварювання оптимальний тільки зі своїм ступенем помелу, тому його ризиковано робити надто дрібним.

 1. Посилити рівень обсмажування.

Зерно темнішого обсмажування завжди менш кисле. Водночас воно більш солодке й гірке. Однак знайдіть правильний баланс, щоб не терпіти зайву гіркоту, яка проявляється сильніше і швидше, ніж решта смакових складових кавового зерна.

 1. Купувати менш кислотну каву.

Це є найочевиднішою рекомендацією, але споживачеві треба розумітися на мистецтві вибору кави за походженням, щоб прийняти виважене рішення. Чи варто запитати поради у продавця кави, якому ви довіряєте — у нашому випадку ми завжди готові проконсультувати наших улюблених клієнтів з цього чи будь-якого іншого кавового питання!

 • Центральний офіс

 • Телефони контакт-центру

  +380 (44) 239-55-88
  +380 (66) 239-55-88
  +380 (63) 239-55-88
  +380 (68) 239-55-88

 • Пошта для зв’язку

  [email protected]

 • Час роботи контакт-центру

  Пн - Пт: 09:00 - 18:00, Сб.Нд. — Вихідні

Зворотній зв'язок-